FIRST TEAM FENG

FNP ogłasza nabór wniosków w konkursie FIRST TEAM FENG.

Konkurs umożliwia zdobycie finansowania na założenie zespołu badawczego i prowadzenie w Polsce innowacyjnych badań z potencjałem aplikacyjnym.

Cele działania FFIRST TEAM :

• wsparcie projektów ukierunkowanych na innowacyjne badania naukowe o dużym potencjale wdrożeniowym
  • pomoc w osiągnięciu samodzielności naukowej poprzez prowadzenie zespołu badawczego
  • rozwój naukowej współpracy międzynarodowej i współpracy z podmiotami gospodarczymi działającymi w Polsce.
  • zwiększenie konkurencyjności polskich wniosków składanych do konkursów ERC.

Wnioskodawcami w programie są organizacje badawcze, które wskazują osobę pełniącą rolę głównego wykonawcy projektu będącą autorem/-ką wniosku o dofinansowanie, posiadającą stopień naukowy doktora nie dłużej niż przez 12 lat, przy czym początek tego okresu wyznacza data roczna uzyskania stopnia, a koniec  rok poprzedzający termin składania wniosków w konkursie (niezależnie od narodowości). Termin 12 lat może zostać przedłużony, o ile  zostaną spełnione warunki opisane w Regulaminie Wyboru Projektów.

Głównym wykonawcą może być osoba posiadająca stopień doktora uzyskany do 12 lat przed rokiem poprzedzającym rok złożenia wniosku. Główny wykonawca projektu powinien być zatrudniony w jednostce Beneficjenta co najmniej w wymiarze 50% etatu na rzecz projektu i angażować w swym zespole młodych uczonych: studentów, doktorantów lub młodych doktorów.

Finansowanie można otrzymać na prace badawczo-rozwojowe, które przyczynią się do rozwiązywania bieżących lub zmieniających się problemów naukowych mających znaczenie dla globalnego rynku lub wnoszących znaczący wkład do rozwiązania istotnych wyzwań stojących przed społeczeństwem. W ramach projektu obligatoryjna jest współpraca z co najmniej jednym partnerem naukowym z zagranicy oraz krajowym partnerem gospodarczym, przy czym wsparcie finansowe udzielane jest jedynie organizacji badawczej Beneficjenta.

Finansowanie nie obejmuje badań podstawowych.

Maksymalna możliwa do uzyskania kwota dofinansowania dla jednego projektu to 4 mln zł.

Nabór wniosków trwa od 18.09.2023 r. do 18.10.2023 r.

Osoby chętne do aplikowania w konkursie prosimy o mailowe zgłaszanie się do Działu Wsparcia Projektów na awn@wum.edu.pl  do 11 września 2023r.

Prosimy o zapoznanie się z dokumentacją konkursową dostępną na stronie https://www.fnp.org.pl/oferta/first-team-feng/

Wniosek można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej, korzystając z systemu elektronicznego FNP, rejestrując się pod adresem https://wnioski2023.fnp.org.pl.
Naukowe