Wspólne projekty między Polską a Włochami 2024

Otwarty nabór wniosków w konkursie na wspólne projekty badawcze pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Włoską Canaletto 2024.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Współpracy Międzynarodowej Włoch – MAECI zapraszają do składania wniosków o finansowanie wspólnych projektów badawczych realizowanych przez naukowców z Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Włoskiej.

Harmonogram WUM:

Zgłoszenia osób zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie należy przesłać w formie e-maila na adres: awn@wumn.edu.pl do dnia 20.05.2024.

Celem naboru jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez uprawnionych Wnioskodawców z Polski i partnerów z Włoch. Wnioski mogą składać instytucje nauki i szkolnictwa wyższego.

Wnioski dotyczące wspólnego projektu muszą być złożone jednocześnie przez włoskich partnerów do MAECI oraz przez polskich partnerów do NAWA. Rozpatrywane są jedynie wnioski złożone łącznie w Polsce i w kraju partnera, które mają taki sam tytuł w języku angielskim oraz taki sam okres realizacji.

Koordynatorem w Projekcie może być osoba posiadająca minimum stopień doktora, zatrudniona przez Wnioskodawcę.

Tegoroczny nabór wniosków otwarty jest wyłącznie dla następujących obszarów tematycznych:

- Rolnictwo i żywność

- Zrównoważone środowisko

- Zdrowie i nauki o życiu

- Nanonauki i zaawansowane materiały

- Astrofizyka (obserwacja Wszechświata z naziemnego detektora GW: wpływ szumów środowiskowych, elektronika o niskim poziomie szumów, optyka o wysokiej precyzji)

Nabór trwa do 17 czerwca 2024 roku do godz. 15:00 czasu lokalnego dla Warszawy.

Projekty realizowane są w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2026 r.

Maksymalna wysokość finansowania Projektu z budżetu NAWA wynosi 30 000 zł.

Środki na projekty w ramach naboru przeznaczone są na pokrycie kosztów podróży i pobytów naukowców, z wyłączeniem finansowania samych badań. Finansowanie prowadzonych badań musi być zagwarantowane z innych źródeł. W ramach Projektu możliwe jest finansowanie rocznie 2 pobytów trwających maksymalnie 11 dni każdy lub 1 pobytu trwającego maksymalnie 11 dni i 1 pobytu trwającego maksymalnie 30 dni.

Informacja o naborze wniosków po stronie włoskiej jest dostępna TUTAJ.

1. Zaproszenie do składania wniosków Canaletto 2024
  2. Joint research projects Call Canaletto 2024

Kontakt:

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

e-mail: wpb@nawa.gov.pl

Złożenie wniosku możliwe jest po rejestracji w systemie NAWA dostępnym na stronie internetowej https://programs.nawa.gov.pl.
Naukowy