OPUS 22 + LAP

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło konkurs OPUS 22 na projekty badawcze. Konkurs OPUS 22 otwiera możliwość ubiegania się o finansowanie projektów badawczych prowadzonych we współpracy międzynarodowej dwustronnej lub trójstronnej w ramach programu Weave, a także przedsięwzięć realizowanych przy wykorzystaniu przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych. Konkurs przeznaczony jest dla naukowców na wszystkich etapach kariery naukowej, którzy planują realizację badań:

UWAGA: współpraca międzynarodowa w konkursie OPUS 22 nie jest obowiązkowa, a wnioski z udziałem partnerów zagranicznych nie są traktowane preferencyjnie w stosunku do wniosków, które takich partnerów nie angażują.

Budżet konkursu wynosi 500 mln zł.

Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system ZSUN/OSF, dostępny pod adresem https://osf.opi.org.pl zgodnie z procedurą składania wniosków.

Nabór wniosków w systemie ZSUN/OSF trwa do 15 grudnia 2021 r. do godziny 16:00.

UWAGA: Harmonogram składania wniosków Warszawskim Uniwersytecie Medycznym:

• Do 29.10.2021 - przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl  informacji o planach/chęci przygotowania wniosku;
  • Do 12.11.2021r. – przesłanie w wersji elektronicznej na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl  wniosku w formacie pdf wraz z wszystkimi załącznikami do weryfikacji pracowników Działu oraz zgód Kierownika Kliniki/ Jednostki oraz Dyrekcji Szpitala (jeśli dotyczy);
  • Do 19.11.2021 r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl porozumienia o współpracy do podpisu Pana Prorektora dla projektów realizowanych w konsorcjach;
  • Do 06.12.2021r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl  ostatecznej wersji wniosku w formacie pdf DO PODPISU wraz z załącznikami.

Ostateczny termin przesyłania zatwierdzonych wniosków do podpisu Prorektora ds. Nauki i Transferu Technologii upływa  6 grudnia 2021 r.

Zgodnie z decyzją Władz Uczelni do wszystkich wniosków wymagane jest:

• Uzyskanie pisemnej zgody (np. e-mail) Kierownika Kliniki/Jednostki na prowadzenie projektu w Klinice przez Inicjatora projektu,
  • Uzyskanie pisemnej zgody (np. e-mail) Dyrekcji Szpitala na prowadzenie projektu:

a) w przypadku wniosków, w których zakresie jest przewidziane prowadzenie projektu na bazie szpitalnej WUM,

b) w przypadku wniosków, w których planowane jest udostępnianie danych medycznych przez Szpital.

UWAGA: wniosek OPUS LAP, przygotowany przez polski zespół badawczy we współpracy z zagranicznymi zespołami badawczymi, składany jest w systemie ZSUN/OSF w terminie do 15 grudnia 2021 r. do godziny 16:00. Dodatkowo, każdy z zagranicznych zespołów badawczych zaangażowany w dany projekt musi złożyć do właściwej instytucji partnerskiej wniosek o finansowanie, w tym komplet wymaganych przez nią dokumentów, zgodnie z obowiązującymi w tej instytucji terminami i zasadami; wnioski składane są przez:

• zespoły badawcze z Austrii – do FWF,
  • zespoły badawcze z Czech – do GAČR,
  • zespoły badawcze ze Słowenii – do ARRS,
  • zespoły badawcze z Niemiec - do DFG,
  • zespoły badawcze ze Szwajcarii – do SNSF.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi:

Wniosek OPUS Wniosek OPUS LAP

w terminie do 6 miesięcy od upływu terminu składania wniosku,

najpóźniej w czerwcu 2022 r.

w terminie do 11 miesięcy od upływu terminu składania wniosku, w zależności od terminu zatwierdzenia oceny przez agencje partnerskie z innych krajów,

najpóźniej w listopadzie 2022 r.

Planowany harmonogram rozstrzygnięć w sprawie finansowania wniosków OPUS LAP:

• z udziałem zagranicznych zespołów badawczych z Austrii, Czech, Słowenii i Szwajcarii – do końca lipca 2022 r.
  • z udziałem zagranicznych zespołów badawczych z Niemiec –do końca października 2022 r.

Prosimy o zapoznanie się z dokumentacją konkursową zawartą w ogłoszeniu.

Serdecznie zapraszamy 20 października 2021 r. na webinarium informacyjne dla wnioskodawców, którzy planują złożyć wnioski OPUS LAP. Dodatkowe informacje o programie webinarium oraz zasadach rejestracji zostaną opublikowane na stronie NCN.

Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system ZSUN/OSF, dostępny pod adresem https://osf.opi.org.pl zgodnie z procedurą składania wniosków.
Naukowe
Przedmiot konkursu