SONATINA 6

Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło konkurs SONATINA 6 na projekty badawcze.

1. Celem konkursu jest wsparcie kariery młodych badaczy, poprzez stworzenie możliwości pełnoetatowego zatrudnienia i prowadzenia badań naukowych w Polsce oraz umożliwienie zdobycia wiedzy i doświadczenia podczas realizacji staży w wysokiej jakości zagranicznych ośrodkach naukowych.
  2. Konkurs skierowany jest do osób, które posiadają stopień doktora uzyskany w roku wystąpienia z wnioskiem lub w okresie 3 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem (w okresie od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2021 r.) lub którym stopień doktora zostanie nadany do 30 czerwca 2022 r. Okres 3 lat może zostać przedłużony o przerwy w karierze naukowej, szczegółowo określone w § 5 pkt 6 uchwały (https://www.ncn.gov.pl/sites/default/files/pliki/uchwaly-rady/2021/uchwala106_2021-zal1.pdf )
  3. Dla kierownika projektu badawczego obowiązkowe jest zaplanowanie zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy, na podstawie umowy o pracę, w podmiocie planowanym jako miejsce realizacji projektu i innym niż podmiot, w którym kierownik projektu uzyskał stopień doktora. Kierownik projektu zobowiązany jest do zaplanowania i odbycia stażu zagranicznego trwającego od 3 do 6 miesięcy w zagranicznym ośrodku naukowym.
  4. Kierownik projektu zobowiązany jest do przebywania przez co najmniej 50% czasu trwania projektu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i pozostawania w dyspozycji podmiotu realizującego projekt. Do wymienionego czasu wlicza się udokumentowane delegacjami służbowymi wyjazdy mające bezpośredni związek z realizowanym projektem oraz urlopy regulowane przepisami prawa pracy.
  • Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej przez system ZSUN/OSF, dostępny pod adresem https://osf.opi.org.pl , zgodnie z procedurą składania wniosków.
  • Nabór wniosków w systemie ZSUN/OSF trwa od 16 grudnia 2021 r. do 15 marca 2022 r. do godziny 16:00, nabór w ramach WUM od 07 stycznia 2022r  do 07 marca 2022r.

Prosimy o zapoznanie się z dokumentacją konkursową:  https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/sonatina6

Zgodnie z decyzją Władz Uczelni do wszystkich wniosków wymagane jest:

• Uzyskanie pisemnej zgody (np. e-mail) Kierownika Kliniki/Jednostki na prowadzenie projektu w Klinice przez Inicjatora projektu,
  • Uzyskanie pisemnej zgody (np. e-mail) Dyrekcji Szpitala na prowadzenie projektu:

a) w przypadku wniosków, w których zakresie jest przewidziane prowadzenie projektu na bazie szpitalnej WUM,

b) w przypadku wniosków, w których planowane jest udostępnianie danych medycznych przez Szpital.

Harmonogram składania wniosków w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym:

• Do 30.01.2022r. - przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl  informacji o planach/chęci przygotowania wniosku wraz z Oświadczeniem o spełnieniu kryteriów dotyczących Kierownika Projektu ( p.2-p.4)
  • Do 14.02.2022r. – przesłanie w wersji elektronicznej na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl  wniosku w formacie pdf wraz z wszystkimi załącznikami do weryfikacji pracowników Działu oraz zgód Kierownika Kliniki/ Jednostki oraz Dyrekcji Szpitala (jeśli dotyczy);
  • Do 21.02.2022r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl porozumienia o współpracy do podpisu Pana Prorektora dla projektów realizowanych w konsorcjach;
  • Do 07.03.2022r. – przesłanie na adres Działu Wsparcia Projektów WUM awn@wum.edu.pl  ostatecznej wersji wniosku w formacie pdf DO PODPISU wraz z załącznikami.

Ostateczny termin przesyłania zatwierdzonych wniosków do podpisu Prorektora ds. Nauki i Transferu Technologii upływa  7 marca 2022 roku.

Dokumentacja konkursowa

Dokumenty, z którymi należy się zapoznać przed złożeniem wniosku do NCN:

1. Warunki konkursu SONATINA
  2. Regulamin finansowania projektów NCN
  3. Panele NCN
  4. Koszty w projektach NCN
  5. Wzór formularza wniosku
  6. Wytyczne dla wnioskodawców – uzupełnianie wniosku w systemie ZSUN/OSF
  7. Porozumienie o współpracy na rzecz realizacji wnioskowanego projektu badawczego (dokument obowiązkowy w przypadku, gdy wnioskodawcą jest grupa podmiotów)
  8. Pomoc publiczna
  9. Lista krajów, w których można planować staż zagraniczny w ramach konkursu SONATINA
  10. Wysokość kwot przyznawanych na wydatki związane z podróżami w związku z realizacją stażu zagranicznego w ramach konkursu SONATINA