NAWA Solidarni z Ukrainą - ogłoszenie o naborze wniosków

Celem Programu jest umożliwienie uczestnikom Programu  - studentom i doktorantom, którzy są obywatelami Ukrainy i przybyli do Polski od 24 lutego 2022 r. - kontynuowania studiów, prowadzenia prac nad rozprawą doktorską lub odbycia innych dowolnych form kształcenia w polskich uczelniach i instytutach, w okresie od marca do września 2022 roku.

Uprawnione działania (działania obligatoryjne) dla uczelni nadzorowanych przez Ministra Zdrowia:

1) przyjęcie uczestników Programu na studia ze zwolnieniem z wszelkich opłat w semestrze letnim na kierunku lekarskim,

2) zapewnienie udziału w kursie przygotowawczym w wymiarze nie mniejszym niż 15 godzin zajęć tygodniowo,

3) wypłata stypendiów dla wszystkich uczestników Programu. Wypłata stypendium dla uczestnika Programu jest obligatoryjna przez cały okres, w którym uczestnik bierze udział w działaniu(ach) opisanych w punktach 1 – 2 oraz przebywa na terytorium Polski,

4) zapewnienie opieki psychologicznej i prawnej związanej z kształceniem.

Wnioskodawca musi zapewnić przynajmniej jedno z działań z punktów 1 – 2 oraz działania wskazane w punktach 3 i 4.

Z uwagi na bardzo krótki termin na przygotowanie wniosków prosimy o jak najszybsze zgłoszenia do dnia 21.03.2022 na adres: awn@wum.edu.pl.

Wyłącznie w formie elektronicznej w Systemie teleinformatycznym Agencji.